معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
صفحه اصلی > اخبار 


معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه:

بزرگان حوزه بر گسترش سفیران هدایت تاکید دارند / سفیران هدایت به ۸۵ درصد اهداف خود دست پیدا کرده است

حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی با بیان این که بزرگان حوزه بر گسترش و توسعه سفیران هدایت تاکید دارند گفت: تاکنون سفیران هدایت به ۸۵ درصد اهداف خود در برنامه ریزی ۵ ساله، دست پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه حجت الاسلام والمسلمین نبوی پیش از ظهر امروز در اولین اجلاسیه مدیران و معاونان آموزش مدارس علمیه سفیران هدایت که در مجتمع نرجس خاتون جمکران برگزار شد گفت: سفیران هدایت با مصوبه شورای عالی حوزه ایجاد گردید و دارای اهدافی چون هدفمند شدن برنامه، تربیت مبلغ، علم محوری، آشنایی با قرآن، کاربردی بودن آموزش ها در مسائلی مانند تاریخ و احکام است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه با بیان اینکه تاکنون سفیران هدایت به 85 درصد اهداف در برنامه ریزی 5 ساله رسیده خود است، افزود: سفیران  دارای گروهای مختلف علمی از جمله شورای علمی و اتاق فکر است.

وی افزود: سفیران هدایت برای رسیدن به موفقیت های خود، دارای خصوصیات است، از جمله فعالیت و ویژگی های سفیران، پژوهش محوری است. فرزند مرحوم آیت الله العظمی بهجت گفت که راه اندازی سفیران یکی از آرزوهای والدم بود که محقق شد.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی با بیان این که در حوزه علمیه در مدیریت جدید،‌ تغییر و تحول ایجاد شده است، عنوان کرد: از دیگر فعالیت ها و خصوصیات سفیران هدایت، تفکیک آموزش های نظری و علمی، ورود تدریجی به تبلیغ و توجه جدی به سنت مباحثه است. در این مدرسه مباحثه رها شده نیست و بر آن به صورت دقیق نظارت می شود.

وی افزود: بعضی از بزرگان معتقدند، سفیران هدایت باید گسترش پیدا کند؛ چون این مدرسه جوابگوی نیازهای روز است. این مدرسه علمیه توانسته در مناطق مختلف کشور پاسخگوی نیاز جامعه باشد و این موفقیت بزرگ برای سفیران هدایت است.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی به نقد پژوهش های موجود اشاره و گفت: متأسفانه بعضی از طلبه ها به جای رفتن به تبلیغ، وارد بعضی پژوهشگاه می شوند و زیاد اثرگذار نیستند؛ اما اگرهمین افراد به تبلیغ بروند، قطعا اثر گذاری آنها دو چندان است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه عنوان کرد: از دیگر خصوصیات سفیران هدایت،تربیت استاد، مدیر، اجرای طرح تربیتی، نظام مند کردن معمم شدن است. این طرح ها در سفیران هدایت جوابگو بوده و لازم است برای  تقویت و رشد آن گام برداشت.

تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ / شماره خبر : ٣٩٦٨٩٧ / تعداد بازدید : 2993

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/11/15 17:28
0
0
بسیار خوب
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه