پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار 


معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نشست خبری تبیین طرح ملی پیوند آسمانی

 

حجت الاسلام والمسلمین نبوی، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در نشست خبری امروز، به تبیین جزییات طرح ملی پیوند آسمانی با حضور اصحاب رسانه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در نشست خبری "تبیین طرح ملی پیوند آسمانی" که پیش از ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات آیت‌الله حائری مجتمع دارالولایه جمکران برگزار شد، گفت: امروز دشمن به دنبال پیاده سازی قضیه اندلس در ایران اسلامی است و در همین راستا کانون خانواده و زنان جامعه را مورد هجمه قرار داده است.

وی با بیان این که قضیه حجاب اجباری، دختران خیابان انقلاب و از این قبیل قضایا امروز با اهداف سیاسی در جامعه دنبال می‌شود، افزود: دشمن به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران از طریق اشاعه فساد، بی‌بند و باری، بی‌حجابی و ولنگاری است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه الگوسازی زندگی معصومین(ع) برای جامعه به ویژه نسل جوان را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ازدواج یکی از این الگوها است و اسلام نیز هم جوانان را ترغیب به ازواج کرده و زمینه سازی برای ازدواج را مورد توجه قرار داده است.

وی با اشاره به آداب و رسوم غلط رایج در ازدواج‌های امروزی، ادامه داد: این نوع آداب و رسوم جوانان را از ازدواج گریزان و زمینه گناه و ناهنجاری های اجتماعی را بسیار می‌کند و این در حالی است که در دین اسلام تأکید بر سادگی شده و بهترین امر در کارها به ویژه ازدواج، سادگی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی با اشاره به آغاز طرح ملی پیوند آسمانی در مناطق محروم و کم برخوردار با هدف ترغیب جوانان به ازدواج، بیان داشت: حدود 3300 مسجد در کشور داریم که مبلغان طرح هجرت در آنها فعالیت دارند و تصمیم گرفتیم طرح ملی پیوند آسمانی را با تشکیل شورایی در این مساجد متشکل از امام جماعت، مسئول بسیج، نماینده هیأت امنا، نماینده شورای روستا و تعدادی از معتمدین محلی راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: در این شورا، اسامی دختران و پسران که سن ازدواج آنها رسیده و یا سن ازدواج آنها گذشته است، جمع آوری می‌شود و این شورا با خانواده‌های این افراد ارتباط برقرار می‌کنند و با ترغیب و تشویق خانواده‌ها زمینه‌های ازدواج را فراهم می‌نمایند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در این طرح 48 هزار 900 نفر از افرادی که مستعد ازدواج بوده‌اند، شناسایی شده‌اند، افزود: با اجرای این طرح تاکنون 19 هزار 488 ازدواج حاصل شده است.

وی اجرای این طرح را یکی از کارهای خوب مساجد عنوان کرد و ادامه داد: در کنار امر ترغیب به ازدواج، این شورا موفق شده، تعداد 10 هزار و 334 مورد پیشگیری از طلاق در خانواده‌ها را نیز عملیاتی کند.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی با اشاره به فعالیت‌های مبلغان در بحث ازدواج، بیان داشت: حدود 44 هزار سخنرانی با موضوع احکام ازدواج، 55 هزار سخنرانی با موضوع سبک زندگی دینی مرتبط با ازدواج، 44 هزار سخنرانی با موضوع اهمیت و ضرورت ازدواج، 41 هزار سخنرانی در مورد آئین همسرداری و 59 هزار مشاوره ازدواج از سوی روحانیان انجام شده است.

وی با تأکید بر این که متأسفانه بحث ازدواج در جامعه جدی گرفته نشده است، تصریح کرد: پرداختن به این مسأله بسیار ضروری و مورد نیاز است و جا دارد نهادهای مختلف در این عرصه ورود کرده و زمینه ازدواج جوانان را فراهم آورند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه در پایان افزود: طرح ملی پیوند آسمانی از سوی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در حال اجراست و همچنین این طرح برای ائمه جمعه و جماعات سراسر کشور ارسال شده است که می‌توانند نسبت به اجرای آن در سطح استان، شهر و روستاها اقدام کنند.


زمان : پنج شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٨ / شماره خبر : ٤٠٨٤٨٤ / بازدید : 1536

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه