پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار 


حجت الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ و امور فرهنگی

فاصله بین نظریه پردازی و کاربرد در زمینه فضای مجازی کوتاه شود

 

حجت الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه گفت: دشمن در بخش کاربردی بیشترین ضربه را به ما می‌زند و اگر در زمینه زیرساخت‌ها کارهای لازم صورت نگیرد، ممکن است ظرفیت سازی‌ها به کار نیاید، به عبارت دیگر باید فاصله بین نظریه‌پردازی و کاربرد را کوتاه کرد.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی عصر امروز در دیدار آیت الله اعرافی و دبیر شورای عالی فضای مجازی که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، عنوان کرد: کارهایی که در زمینه فضای مجازی انجام می شود، دارای چند بخش است، زیرساخت ها، نظریه پردازی و کارهای فناورانه از جمله این بخش ها است.
 
وی افزود: دشمن در بخش کاربردی بیشترین ضربه را به ما می زند و اگر در زمینه زیرساخت ها کارهای لازم صورت نگیرد، ممکن است ظرفیت سازی ها به کار نیاید، به عبارت دیگر باید فاصله بین نظریه پردازی و کاربرد را کوتاه کرد.
 
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت: در فضای مجازی مبلغانی فعالیت می کنند که در کشورهای مختلف و با 10 زبان به تبلیغ می پردازند، شبکه های مجازی ایجاد شده و ما با مبلغان خود در ارتباط هستیم، علاوه بر مبلغین، با مخاطبین آن ها نیز ارتباط داریم.
 
حجت الاسلام والمسلمین نبوی خاطرنشان کرد: نرم افزارهای تحت وب نیز تولید شده است، بازی ها و نرم افزارهای اندرویدی هم تولید شده که برخی از این نرم افزارهای حوزوی در جشنواره دیجیتالی ملی نیز حائز رتبه شدند.
 
وی ابراز کرد: برای مبلغین نیز نرم افزارهایی طراحی شده که در منبر به آن ها کمک می کند، در زمینه بازی هم باید قبول کنیم که این حوزه با استقبال مواجه است.
 
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه یادآور شد: ما برای مبلغین نیز دوره های آموزشی برگزار می کنیم که در امر تبلیغ بتوانند از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند.
 
حجت الاسلام والمسلمین نبوی تاکید کرد: تبلیغ اینترنتی ما بیشتر در سایت های دگر اندیشانه است که بسیار موثر است، به عنوان مثال طلاب ما توانستند در یکی از سایت های مسیحی نقش مفیدی ایفا کنند.

زمان : سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ / شماره خبر : ٤١١٨٥٣ / بازدید : 1671

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه