پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار 


حجت الاسلام والمسلمین نبوی:

انتظار حل یک شبه مشکلات کشور توسط مجلس شورای اسلامی بیجاست

 

رئیس مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم گفت: در این شرایط باید توجه داشت که انتظار حل تمام مشکلات را از این مجلس داشتن، کار غلطی است؛ اینکه تصور شود که مجلسی ها می توانند همه مشکلات را یک شبه حل کنند، انتظار درستی نیست و ممکن است در آینده برای ما چالش ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی عصر امروز در مراسم سالروز شهادت دکتر چمران و بسیج اساتید که در مصلی قدس شهر قم برگزار شد، عنوان کرد: خبرنامه نبأ برای بسیج اساتید آماده شده که به دو شکل کانال و مکتوب ارائه می شود.
 
وی افزود: ویژه نامه ها و گاه نامه های مناسبتی در باب مسائل سیاسی در حال ارسال به اساتید بوده و کانال های سیاسی اخبار سیاسی و منشورات را به اطلاع اساتید می رساند.
 
رئیس مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم گفت: در بخش پژوهش فراخوان مقالات در سال ۹۸ ارائه شد که چند نفر به عنوان دارنده برترین مقاله ها برگزیده شدند که امروز تجلیل می شوند، برای سال ۹۹ نیز فراخوان مقاله خواهیم داشت.
 
حجت الاسلام والمسلمین نبوی تاکید کرد: در فراخوان ها مقاله، کتاب و آثار الکترونیک با محورهای تعیین شده مطرح بوده و لجنه های علمی کار خوبی است که بین اساتید دانشگاه و حوزه راه اندازی شده است.
 
وی اضافه کرد: برای این منظور اول شورای سیاست گذاری لجنه های تعیین شده و اساسنامه تدوین شد، در حال حاضر حدود ۱۰ لجنه مشغول به فعالیت است.
 
معاون تبلیغ حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: علوم سیاسی، فلسفه و کلام، فقه، اقتصاد، مدیریت، جامعه شناسی و تربیت از موضوعات لجنه های ما بوده و در این لجنه ها فوریت های پژوهشی دنبال می شود؛ مثلا مسائل موردبحث در بین اساتید انتخاب می شود و روند کار با مراکز تحقیقاتی متفاوت است.
 
حجت الاسلام والمسلمین نبوی ادامه داد: روند کار بدین شکل است که دبیر لجنه درباره موضوعات، نظرات موافق و مخالف را جمع آوری کرده و در اختیار اعضا می گذارد، سپس اساتید حوزه و دانشگاه درباره موضوع بحث می کنند و سپس صورت جلسه موضوعات نوشته می شود؛ سپس جمع بندی توسط رئیس لجنه انجام می شود و در نهایت تبدیل به کتاب می گردد.
 
وی یادآور شد: بعد از مدت ها مجلسی ولایی تشکیل شده و در این شرایط باید توجه داشت که انتظار حل تمام مشکلات را از این مجلس داشتن، کار غلطی است؛ اینکه تصور شود که مجلسی ها می توانند همه مشکلات را یک شبه حل کنند، انتظار درستی نیست و ممکن است در آینده برای ما چالش ایجاد کند.
 
رئیس مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم بیان کرد: در قضیه ونزوئلا دیدیم که مذاکره با موشک بیش از مذاکره با لبخند جواب داده است، مذاکراتی که انجام شده غیر از ذلت هیچ نتیجه ای برای ما نداشت.
 
حجت الاسلام والمسلمین نبوی توافق نامه دولتمردان ما با آمریکا را زنگ مصیبت دانست و ابراز کرد: با گذشت زمان مشخص شد که کسانی که دلواپس این مذاکره و توافق بودند، حق داشتند؛ اینکه بعد از شهادت حاج قاسم پایگاه های آمریکایی مورد حمله قرار گرفت، بسیار بیشتر از برجام نتیجه در بر داشت.
 
وی با بیان اینکه من تعجب می کنم از کسانی که برجام را خیر مطلق می دانند، تاکید کرد: نفتکش هایی که به ونزوئلا رفتند، خام فروشی نکردند، بلکه بنزین فروختند، موشک های ما جواب داد و موجب شد که کشتی های ایران در حیاط خلوت آمریکا با پرچم ایران حرکت کنند.
 
معاون تبلیغ حوزه های علمیه عنوان کرد: در این جریان دو تحریم شکست، یکی تحریم ایران و دیگری تحریم ونزوئلا، در طول این مسیر هیچ کس جرات نزدیک شدن به کشتی های ایران را نداشت.
 
حجت الاسلام والمسلمین نبوی اضافه کرد: منطق اسلام مذاکره و صحبت است، اما اگر کسی با زور وارد مذاکره شد، باید پاسخ کوبنده دریافت کرده و با مقاومت اسلامی مواجه شود.

زمان : پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٣٢٧٨ / بازدید : 1502

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه