پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
صفحه اصلی > کتب منتشر شده > IT works 

 IT Works 

 

موضوعات:

اعتیاد و چگونگی درمان آن 
نجات فرد معتاد از کام مرگ
آسیب شناسی نقاط ضعف

پدیدآوران:
تهیه و تنظیم: جمعی از نویسندگان 

ناشر: 
ذکری

تهیه کننده: 
معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه


 تاریخ نشر:  /  /  قیمت :    ریال 

معرفی مختصر كتاب: یکی از معضلات جامعه بشری در عصر حاضر اعتیاد و چگونگی درمان آن است.
از سال 1935م در آمریکا یک طرح درمانی، به نام انجمن معتادان گمنام شکل گرفت که اساس کار آن بر پایه ایمان مداری و پرهیز مداری به قصد بهبودی روح و جسم بود. این راه درمان با توجه به بعد معنویش در کشور ما رونق بیش تری گرفت و معتادان زیادی را از کام مرگ نجات داد. متون این انجمن تلفیقی از روانشناسی جدید و برخی آموزه های مسیحیت بوده، در جامعه ما برخی آسیب های دینی را به دنبال داشت. با عنایت به آسیب ها و نقاط ضعف برنامه که پس از مطالعات و تحقیقات میدانی به دست آمد، بر آن شدیم که این نقاط ضعف را بر اساس متون غنی دینی جبران نموده و در اختیار راهنمایان و رهجویان گرامی قرار دهیم.
این کتاب شامل دوازده قدم و دوازده سنت انجمن جهت اصلاح و تحلیل و بررسی در دستور کار کارشناسان مجرب علوم اسلامی و تربیتی و آشنا به انجمن معتادان گمنام قرار گرفت. تغییرات و اصلاحیه های این کتاب با مطالعه دقیق قدم ها و سنت های انجمن و حضور در کمپ ها و معاشرت با معتادان و آشنایی دقیق از حالات و عقاید برگرفته از قدمها و سنتهای آنها صورت گرفته است. در نقد و بررسی و بازنگری کتاب، نکات ذیل مورد توجه بوده است:
1. حداقل حذف و اضافه در کتاب صورت گیرد؛
2. جهت ثبات و استمرار بهبودی و فهم عمیق کتاب با اتکاء به منابع دینی، نگرشی نوین و دقیق ارائه گردد؛
3. تدوین به گونه ای باشد همه رهجویان در سراسر جهان بتوانند از آن استفاده کنند.