پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
صفحه اصلی > کتب منتشر شده > روش‌های خطبه‌خوانی 

 روش‌های خطبه‌خوانی

 

 

موضوعات:

ایجاد تنوع و جذابیت در نوع خطبه‌خوانی

ارائه نگاهی نو به مبحث خطبه‌


پدیدآوران:

نويسنده: مسعود سلمه‌ای
 


ناشر: 
ذکری

تهیه کننده: 
معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

 

  تاریخ نشر:1397  قیمت : ۸۰۰۰۰ ریال 

معرفی مختصر كتاب:

کتاب «روش های خطبه خوانی» نوشته ی حجت الاسلام مسعود سلمه ای با ایجاد تنوع و جذّابیت در نوع خطبه خوانی و ارائه ی نگاهی نو به بحث خطبه، به انواع، اجزاء، شرایط و شیوه های قرائت خطبه، حس های مختلف هنگام قرائت خطبه، انواع جملات و عبارات متصل به خطبه و در نهایت به خطبه های معصوم ، ماه مبارک رمضان، محرم الحرام و... می پردازد.

یکی دیگر از دغدغه های مهم مبلغان، یادگیری چگونگی ذکر مصیبت و یا همان روضه خوانی(نه مداحی) در پایان سخنرانی است و نیز انتظار عموم مردم از آنها، شنیدن روضه های دلنشین و زیبا بوده و هست.

به تجربه ثابت شده است که مبلغان و سخنورانی می توانند در عرصه ی تبلیغ موفق تر عمل کنند که بتوانند خوب روضه بخوانند، این در حالی است که ضعف روضه خوانی در میان برخی مبلغان، مسئله ی قابل کتمانی نیست.

#سخنرانی_دینی ؛ #روش_سخنرانی ؛ #روش_شناسی_سخنرانی ؛ #روش_شناسی_سخنرانی_دینی ؛ #مسعود_سلمه‌ای