پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


توصیه های اخلاقی معاون تبلیغ حوزه به طلاب

 

معاون تبلیغ حوزه با تأکید براین که باید تلاش کنیم تا سرباز خوبی برای حضرت ولیعصر(عج) باشیم، خاطرنشان کرد: اخلاق، رفتار و عمل یک طلبه باید به شیوه ای باشد که مورد رضایت صاحب اصلی حوزه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام نبوی، معاون محترم تبلیغ حوزه های علمیه ظهر امروز در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه سفیران هدایت ساری با اشاره به این که در میان کتابهای روایی کتب اربعه مهم ترین کتب محسوب می شوند، گفت: در میان این چهار کتاب، کافی از همه عظیم تر، گرانقدر تر و مهم تر است.
وی افزود: طلبه اگر بخواهد از دین خدا دفاع کند باید یک دور تفسیر خوانده و حتماً یک دور اصول کافی را نیز ببینند.
حجت الاسلام والمسلمین نبوی با بیان این که کتاب اصول کافی به طور دقیق وظیفه متعلم را نسبت به معلم خود نشان می دهد، خاطرنشان کرد: گاهی ما طلاب وظیفه خود را نسبت به معلم خود فراموش می کنیم و مطالعه کتاب اصول کافی این بینش را در درون ما تقویت می کند.
معاون تبلیغ موزشهای کاربردی حوزه های علمیه در ادامه سخنان خود به رعایت برخی اصول اخلاقی و رفتاری از سوی طلاب در برابر اساتید حوزه اشاره کرد و گفت: طلاب باید تا زمانی که استاد از نشاط روحی مناسبی برخوردار است سئوالات و شبهات خود را بپرسند و نباید استاد را در معذوریت قرار دهند.
وی بر ضرورت رعایت حریم استاد از سوی طلاب تأکید کرد و افزود: یک طلبه نباید به خاطر خوش رفتاری و خوش رویی استاد، زمینه سوء استفاده را فراهم کند.
حجت الاسلام نبوی با بیان این که یک طلبه باید احترام ویژه ای به استاد حوزه داشته باشد خطاب به طلاب حوزه گفت: در برابر استاد خود ادب را رعایت کنید و مؤدبانه و اخلاق مدارانه با استاد خود سخن بگویید.
معاون تبلیغ حوزه در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه ارزشمند طلاب و روحانیان در نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: اجر و جایگاه یک عالم، اعظم و بزرگ تر از فرد روزه دار، فردی که شب زنده داری می کند و در راه دین خدا می جنگد، است.
وی با بیان این که پوشیدن لباس مقدس روحانیت برکات متعددی برای طلاب خواهد داشت، ادامه داد: یک طلبه با رعایت اصول اخلاقی و رفتاری حافظ این لباس مقدس باشد.
حجت الاسلام نبوی با بیان این که طلاب وقتی لباس روحانیت را به تن می کنند سرباز امام زمان(عج) می شوند، گفت: یک طلبه پس از تلبس جایگاه ارزشمندی در جامعه دارد و مردم  نگاه خاصی به او دارند.
معاون تبلیغ حوزه با تأکید براین که باید تلاش کنیم تا سرباز خوبی در پادگان حضرت ولیعصر(عج) باشیم، خاطرنشان کرد: اخلاق، رفتار و عمل یک طلبه باید به شیوه ای باشد که مورد رضایت صاحب اصلی حوزه قرار گیرد.
وی با بیان این که یک طلبه نباید چیزی غیر از رضایت حضرت مورد توجه او باشد، تصریح کرد: رضایت حضرت ولیعصر(ع) از طلاب بزرگترین نعمتی است که نصیب آنان می شوند.
حجت الاسلام نبوی با تأکید براین که طلاب باید مراقب این جایگاه باشند تا خدشه به آن وارد نشود، ادامه داد: جایگاه روحانیت در اسلام بسیار ارزشمند و با عظمت است که باید در حفظ و حراست از آن تلاش مضاعف کنیم.


زمان : شنبه ٦ مهر ١٣٩٢ / شماره خبر : ٣٢٧٤٩٠ / بازدید : 14345

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه