پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


حجت الاسلام والمسلمین انصاری مدیر حوزه علمیه گیلان

خدمت رسانی طلاب جهادی استان گیلان به بیماران کرونایی + تصاویر

 

بیش از ۲۰۰ طلبه جهادی استان گیلان در قرارگاه جهادی سلامت حوزه، به امر خدمت رسانی به بیماران کروناییدر زمینه تغسیل، کفن و ضد عفونی شهر، دادن روحیه و انگیزه به بیماران مشغول هستند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»،در حال حاضر بیش از ۲۰۰ طلبه جهادی در رشت و دیگر شهرهای استان که درگیر با ویروس کرونا هستند، در قرارگاه جهادی سلامت حوزه، مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی در امر تغسیل، کفن و ضد عفونی شهر، دادن روحیه و انگیزه به بیماران می‌باشند.
 از زمان شیوع کرونا در استان گیلان، طلاب و روحانیون وارد میدان شدند و با انجام فعالیت های جهادی در عرصه سلامت بار دیگر نشان دادند هرگز روحانیت از مردم جدا نبوده و در همه سختیها و مشکلات با مردم، نظام و انقلاب هستند.
از دیگر فعالیت های قرارگاه جهادی سلامت حوزه علمیه استان گیلان، توزیع اقلام بهداشتی و معیتشی بین نیازمندان است که تاکنون ۵۰۰ بسته معیشتی بین مردم توزیع شده است.
هم اکنون طلبه های جهادی استان در دو بیمارستان رازی، رسول اکرم(ص) و ... مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.
مسئله ای که از زمان شیوع ویروس در استان گیلان نباید از آن غافل شد، این است وقتی بیماران کرونایی فوت می کردند، کسی حاضر نبود آنها را غسل و کفن کند، ولی با این حال طلاب با همه مشکلات، نبود امکانات اولیه و با وجود خطر انتقال ویروس، براساس وظیفه اقدام به تغسیل، کفن و دفن این اموات کردند و این کار هم اکنون نیز ادامه دارد.
این مطلب نشان می دهد روحانیت و حوزه در همه مسائل  پای نظام و مردم ایستاده و با از خود گذشتگی و ایثار اجازه نمی‌دهد گزندی به مردم برسد.
روحانیت خدمت رسانی به مردم  را از افتخارات خود می‌داند و هیچ‌گاه خود را از مردم جدا ندانسته و حتی امروز که روز سخت و احتمال انتقال و بیمار شدن طلاب وجود دارد، خطر را به جان خریده اند و در میدان جهاد حاضرند و جان فشانی می کنند.
 
 
 
 
 

زمان : شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٢٤٠٣ / بازدید : 2417

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه