پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


                                                       

 

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری:

انتظار داریم در همه مدارس هرمزگان طرح امین اجرا شود.

 

سرپرست معاونت تبلیغ به منظور گسترش طرح مدارس امین در استان هرمزگان و استفاده از ظرفیت‌های استانی در گسترش مدارس امین ابتدا با نماینده ولی فقیه و استندار محترم این استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، به منظور گسترش طرح مدارس امین در استان هرمزگان سرپرست معاونت تبلیغ با تعدادی از مدیران به استان هرمزگان سفرکرد.
در این سفر سرپرست معاونت تبلیغ به منظور هماهنگی با مسئولین استان و استفاده از ظرفیت‌های استانی در گسترش مدارس امین ابتدا با نماینده ولی فقیه استان حجت الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده دیدار کردند.
در این جلسه سرپرست معاونت تبلیغ جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای ملانوری ضمن تشریح آثار و برکات مدارس امین، به هدف از سفر به استان هرمزگان اشاره کردند و بیان داشتند: انتظار داریم با توجه به ظرفیت خوب استان و شرایط حساس آن در همه مدارس  استان، طرح امین اجرا شود.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت طرح مدارس امین بیان کردند: این طرح می تواند جوانان را برای نیل به اهداف گام دوم انقلاب شتاب دهد. کاری که شما می‌خواهید انجام دهید در ضرورت آن انکاری نیست و با توجه به اهمیت آن دیر هم شده است.
ایشان بررسی و رفع مشکلات در روند انجام این طرح را در اولویت قراردادند و افزوند: کاری که می‌خواهید انجام دهید در دو عرصه باید مورد توجه قرار گیرد؛ یکی حضور طلبه‌های توانمند و آموزش‌دیده در مدارس و دیگری در مسائل مالی که می‌تواند یکی از عوامل عدم موفقیت باشد که برای این مسأله هم می توان از سه طریق موقوفات استانی، پیگیری خیرین و بخشی را نیز از مسئولیت‌های اجتماعی صنایع موجود در استان منابع مالی را تامین کرد.
پس ازجلسه با نماینده ولی فقیه معاون محترم تبلیغ با هیات همراه در جلسه  شورای آموزش و پروش استان با حضورنماینده ولی فقیه و استاندار هرمزگان جناب آقای دکتر همتی شرکت کردند، ابتدا معاون محترم تبلیغ گزارشی از وضعیت همکاری با آموزش و پرورش را بیان کردند و ضمن اشاره به افزایش کمی مدارس امین با استفاده از ظرفیت استانی، بر محوری بودن نقش نماینده ولی فقیه استان در  استانی شدن طرح امین تأکید کردند و افزودند: ایشان می‌تواند  همه نهادها را جهت اجرای طرح امین در استان بسیج کند. 
ایشان در ادامه به آثار و برکات مدارس امین اشاره کرد و اظهار داشت حضور یک ساله مبلغ امین در مدارس آثار و برکات فراوانی دارد که اگر حداقل ۳۰ درصد هم اثر مثبت داشته باشد به هدف خود رسیده‌ایم و این در حالی است که ما یقین داریم بیش از این برکت دارد.
وی در ادامه فرمود نحوه حضور مبلغ در مدرسه فرهنگی تربیتی است بدون اینکه به ساعت‌های مدرسه اضافه شود یا عنوان درسی به دروس دانش‌آموزان اضافه شود. لذا انتظار داریم نماینده محترم ولی فقیه و این شورا و استاندار محترم از گسترش این مدارس حمایت کنند. 
در ادامه جلسه شورای آموزش و پرورش، جناب آقای دکتر همتی استاندار محترم هرمزگان ضمن ابراز خرسندی از دغدغه مدیریت حوزه‌های علمیه نسبت به این استان افزودند: طرح امین طرح خوبی است ما هم در حد توان با استفاده از ظرفیت استانی به گسترش آن کمک خواهیم کرد.
 

زمان : جمعه ٢٨ آذر ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٦١٧٩ / بازدید : 2953

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه