پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


                                                       

 

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه

معاونت تبلیغ به دنبال تعامل سازنده در امر تبلیغ با نهادهاست

 

تقویت رویکرد ستادی و واسپاری امور صفی،‌ اهتمام ویژه به مسئله مسجد و رتبه بندی مساجد، تعامل سازنده با نهادهای تبلیغی براساس طرح آمایش از جمله فعالیت های معاونت تبلیغ است.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، حجت الاسلام والمسلمین ملانوری در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی حوزه‌های علمیه با معاونان و مدیران ستادی که به صورت مجازی در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد، با اشاره به رویکردهای جدید این معاونت گفت: تقویت رویکرد ستادی و واسپاری امور صفی مانند فعالیت های پژوهشی در نقد وهابیت و...؛ اهتمام ویژه به مسئله مسجد و رتبه بندی مساجد، تعامل سازنده با نهادهای تبلیغی براساس طرح آمایش از جمله این فعالیت ها است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه افزود: در عرصه تبلیغ سعی شد با دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات اسلامی و سایر نهادها تبلیغی، تعاملی در بحث اعزام و دستورالعمل مربوطه، کارهای که از سوی نهادها انجام نمی شود و فعالیت هایی که هیچ نهادی به سمت آن نمی رود، صورت گیرد. این امر در بحث فرق و ادیان و آموزش و تبلیغ هم در حال پیگیری است.
 
حجت الاسلام والمسلمین ملانوری گفت: تقویت و توسعه تبلیغ تخصصی برای قشرهای خاص و مناطق خاص، محور دیگر فعالیت در این معاونت است. با همه سازمان ها و نهادها گفت و گوهایی صورت گرفته و با بعضی از نهادها مانند کمیته امداد به نتایج خوبی در امر تبلیغ رسیده ایم که مهمترین آن تحت پوشش قرار دادن خانواده های این کمیته است.
 
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه، افزود: محور دیگر بحث ارتباط با گروه های تبلیغی و جهادی است. 
 
وی بیان داشت: از دیگر محورها می توان به  اعطای مجوز به ۵۵۰ گروه تبلیغی و فعال شدن ۲ هزار مبلغ تبلیغی و ۴ هزار مبلغ دیگر در بحث تبلیغ فضای مجازی، توجه به حاشیه شهرها با حضور مبلغین، ساماندهی امور دانش آموختگان، پیگیری نظام مند برای حضور مبلغین با حضور ۴ هزار نفر در مدارس طرح امین، فعال سازی مرکز تربیت مبلغ معلم با حضور ۴۵ نفر، طرح خدمات شهریه و بررسی تخصصی تبلیغ و طرح ها با برگزاری ۴ وبینار اشاره کرد.

زمان : دوشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٦٨٥٦ / بازدید : 2677

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه